معرفی بهترین غذاهای عراق


معرفی بهترین غذاهای عراق

یکی از مهم ترین چیزهایی که بر اساس آن می توان شناخت بیشتری نسبت به یک فرهنگ و ملیت یک کشور داشت، غذاهای محلی و سنتی، لباس های ملی و رسم و رسومات آن کشور است. سالانه گردشگران بسیاری در زمان های مختلف به کشور عراق سفر می کنند. البته بیشترین زمانی که سیل بازدید مردم از این کشور افزایش پیدا می کند در ماه محرم، صفر و اربعین حسینی است که مردم با تور کربلا همراه می شوند. غذاهای عربی یکی از خوشمزه ترین غذاهای دنیا هستند و تنوع بسیاری در آن ها وجود دارد به طوریکه هر کسی با هر ذائقه ای عاشق عذاهای عراق می شود. در ادامه با ما همراه باشید تا شما را با بهترین غذاهای عراق آشنا کنیم.

هوموس

هوموس در نوشتار عربی به شکل “حمص” نوشته می شود و به معنای نخود می باشد. بدون شک حتما نام این غذا به گوش تان خورده است، چراکه یکی از پر طرفدار ترین و بهترین غذاهای عراق است اما آوازه این غذا تنها در عراق نپیچیده بلکه دستور پخت آن در کل دنیا دست به دست شده است و معمولا بیشتر کشورها با آن آشنایی دارند. اگر قصد دارید تا با تور زمینی کربلا به این کشور سفر کنید، می توانید این غذای خوشمزه و محبوب را در اکثر رستوران را بچشید، چراکه هوموس در منوی بیشتر رستوران های عراق وجود دارد و سرو می شود. این غذا از ارده، نخود پخته شده، جعفری و گشنیز، فلفل، نمک و روغن زیتون درست می شود.

تبوله

تبوله یکی از معروف ترین سالاد های عربی است که در ایران هم بسیار پرطرفدار است. رستوران های عربی زیادی در ایران وجود دارند که این سالاد خوشمزه را در منوی خود قرار داده اند و آن را به عنوان پیش غذا سرو می کنند. البته خوردن تبوله به عنوان یک وعده شام برای کسانی که می خواهند شام سبکی میل کنند هم مناسب می باشد. این سالاد از پیاز سفید، روغن زیتون، جعفری خرد شده، نعنا و آبلیمو، بلغور گندم  و ادویه هایی مخصوص درست می شود و در کنار آن فلفل سیاه و قرمز هم  سرو می شود.

فتوش

سالاد فتوش هم ریشه عربی دارد و هم ترکی و جز یکی از بهترین سالادهای لبنان محسوب می شود. درست است که این سالاد در اصل سالاد لبنانی است اما در شهرهای دیگر عراق هم کاملا شناخته شده است و اگر با تور هوایی کربلا به این شهر سفر کردید می توانید فتوش را در رستوران های کربلا امتحان کنید. مواد اولیه سالاد فتوش شامل ترکیبی از سبزیجات معطر، سینه مرغ گریل شده و نان تست می باشد. این سالاد در بیشتر رستوران ها به عنوان پیش غذا سرو می شود برخی از افراد هم از آن به عنان یک وعده شام سبک استفاده می کنند. درست کردن این سالاد در منزل بسیار راحت است و شما می توانید ان را بر اساس ذائقه خود درست کنید، برای مثال ترکیب سبزیجاتش را تغییر دهید و از سبزیجاتی که دوست دارید استفاده نمایید. برای سالاد فتوش باید این مواد اولیه را تهیه نمایید: سماق، لیموترش، پیازچه، گوجه چیلی،زیرتون، سینه مرغ گریل شده، سیر، کاهو و روغن زیتون و ادویه جات و پنیر فتا که به صورت مکعبی خرد
می شود.

منسف

منسف یکی از غذاهای برنجی در عراق است که در کشورهای دیگری همچون سوریه، عربستان و اردن هم بسیا شناخته شده است. این غذا در اعیاد بزرگ و میهمانی های رسمی و مجالس عروسی هم سرو می شود و به عنوان یک غذای رسمی به حساب می رود. منسف به معنای سینی بزرگ است و علت نام گذاری غذا به این دلیل است که آن را در سینی سرو می کنند. در رسم و رسومات قدیمی مردم عراق سینی منسف بر روی یک میز قرار داده می دادند و به صورت مایل کنار میز می ایستادند، سپس دست چپ را به پشت شان تکیه می دادند و با دست راست غذا را میل می کردند. برای طبخ منسف از ماست ترشی که تخمیر شده است استفاده می کنند و در برخی از موارد هم از ماست چکیده و کیسه ای استفاده می شود. مواد اولیه این غذا از هل سبز، گوشت بره، جعفری خرد شده، ادویه های مخصوص، زعفران آب شده و کره یا روغن تشکیل شده است.

کپه

این غذا شهرت خاصی در لبنان و سوریه دارد و از بهترین غذاهای سنتی عراق است که در بسیاری از رستوران های عراق هم سرو می شود. بر اساس تحقیقات انجام شده کپه ریشه ای آشوری دارد و برای طبخ آن رسم و رسومات خاصی وجود دارد. این غذا در بیشتر مجالس سرو عراق و لبنان سرو می شود و ترکیبات آن شامل پسته، بلغور، بادام می باشد که آن را در هاون ریخته و می کوبند. درست کردن کپه باعث می شود تا وقت و انرژی زنان عرب بسیار گرفته شود و بهتر است در حین پخت مردان هم کمک کنند. این غذای لذیذ و خوشمزه در هر کشوری به نوع خاص خودش پخته می شود. برخی از مردم آن را آب پز می کنند و برخی دیگر سرخ شده.

اخبار

بهترین غذاهای سنتی عراقبهترین غذاهای عراقبهترین غذاهای عراقیرستوران های عراق

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تـمـاس
موقیعت