جلوگیری از بیماری های رایج هنگام سفر به عراق در اربعین


بیماری های شایع در کربلا

یکی از بزرگترین مشکلاتی که ممکن است در سفر اربعین به همراه تور کربلا برای اکثر زائرین پیش بیاید، شیوع بیماری ها و ویروس هایی است که موجب بیماری زائرین می شود. این ویروس ها معمولا به دلیل برودت هوا یا غذاها و نوشیدنی هایی است که در طول مسیر پیاده روی به زائرین تعارف می کنند. یکی دیگر از دلایل بیماری هم می تواند این باشد که اربعین همزمان با اول مهر و شروع فصل پاییز است و معمولا هوا در اوایل صبح و اواخر شب کمی سرد می شود، که پیشنهاد می کنیم که حتما یک دست لباس گرم به همراه داشته باشید.

از طرف دیگر، عراق، کشوری کویری است و معمولا در بیشتر اوقات در معرض طوفان و گرد و خاک قرار می گیرد به همین خاطر زائرین، مخصوصا زائرینی که مبتلا به بیماری های خاص تنفسی هستند باید حتما از ماسک مخصوص استفاده کنند. در ادامه با ما همراه باشید تا شما را با تمامی نکات مهم در خصوص جلوگیری از انواع بیماری ها و همچنین رایج ترین بیماری های کشور عراق آشنا کنیم.

معرفی بیماری های عفونی و ویروسی عراق

آنفولانزا: آنفولانزا از آن دسته از بیماری هایی است که سریعا شیوع پیدا می کند و در صورت رعایت نکردن نکات بهداشتی ممکن است خیلی از افراد به این بیماری مبتلا شوند. آنفولانزا یک عفونت ویروسی است که باعث می شود گلو و ریه های فرد مبتلا شده به شدت درگیرش شود. بسیاری از مردم فکر می کنند که آنفولانزا هیچ تفاوتی با سرما خوردگی ندارد، در صورتیکه این طور نیست و علائم ان نسبت به سرماخوردگی شدید تر است. شایع ترین علائم این بیماری سردرد، احساس خشکی و زخم شدن گلو، تب و لرز شدید، خستگی و کوفتگی بدن، بی اشتهایی و سرفه های خشک یا عفونتی می باشد.
برای پیشگیری از این بیماری راه های مختلفی وجود دارد که باید حتما آن ها را رعایت کرد، زیرا شخصی که مبتلا به آنفولانزا می شود قادر است که تا 7 روز ویروس را در فضای اطرافش پخش کند. پس اگر به این ویروس مبتلا شده اید حتما توصیه های لازمه را رعایت کنید که این توصیه ها شامل: شستن دست ها به صورت مکرر می باشد چراکه معمولا رایج ترین نوع انتقال ویروس از طریق لمس چشم بینی یا دهان است که از طریق دستان آلودگی ایجاد می شود. از دیگر توصیه ها می توان به فاصله از افرادی که مبتلا هستند و استفاده از ماسک برای جلوگیری از ویروس ها به هوای اطراف می باشد.

وبا: وبا هم یکی دیگر از انواع بیماری های ویروسی است که یکی از شایع ترین علائمش اسهال و از دست رفتن سریع آب بدن است. اگر به موقع متوجه این بیماری نشد، ممکن است فرد مبتلا شده فوت کند. راه های انتقال این بیماری بسیار زیاد است که شامل این موارد می شود: نوشیدن آب یا خوردن غذای آلوده، شستن ظرف ها و لباس ها با آب آلوده، خوردن سبزیجاتی که با آب آلوده شسته شده اند، شنا و حمام در آب یا استخری که آلوده است، تماس مستقیم با شخصی که بیمار است یا تماس مستقیم دست با وسایل بیمار.

از جلمه علائم مهم تشخیص بیماری وبا برای افرادی که به همراه تور زمینی کربلا در اربعین به این عراق سفر می کنند می توان به این نشانه ها اشاره نمود: مدفوع شل و آبکی، صدای وشحشتناک روده ها و افزایش حرکت آن ها که همانند غرغر هستند، استفراغ های مکرر بدون اینکه پیشاز آن حالت تهو به فرد بیمار دست دهد، تشنگی و عطش بیش از حد، کبود شدن لب ها و زبان، تپش قلب شدید و افزایش ضربان قلب، کاهش فشار خون، در موارد شدید تر فرد بیمار از ناحیه دست و پا و انگشتان بی حس می شود و نبض مچ دستش غیر قابل لمس خواهد شد.

برای پیشگیری از وبا در سفر اربعین راه های مختلفی وجود دارد. در مرحله اول پیشنهاد می کنیم که از به همراه تور هوایی کربلا، به این کشور سفر می کنید، بدون هماهنگی قبلی با لیدر خود از هتل یا گروه تان جدا نشوید و به هیچ وجه از خوراکی های خیابانی نخورید. از دیگر راه ها برای پیشگیری از این بیماری می تونیم به این موارد اشاره کنیم: استفاده از آب معدنی یا لوله کشی تصفیه شده که در هتل ها وجود دارد. شست و شوی دست با آب و صابون پیش از اینکه شروع به خوردن غذا یا هر خوراکی دیگری کنید، امتنها از نوشیدن آب هایی که مشکوک هستند و معمولا در فضاها و اماکن عمومی وجود دارند، اجتناب از خوردن غذا، آب میوه و اکثر مواد خوراکی غیر بهداشتی.

اخبار

بیماری در کربلابیماری کربلاتور زمینی کربلاتور کربلاتور هوایی کربلا

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تـمـاس
موقیعت