تور هوایی سوریه

تور هوایی سوریه 98

یکی از کشورهای توریستی جهان که هر ساله افراد زیادی از سراسر دنیا به آن سفر می کنند کشور سوریه می باشد. کشور سوریه به دلیل داشتن جاذبه های مذهبی و تاریخی فراوان و وجود حرم حضرت زینب سلام الله مورد توجه مسلمانان قرار گرفته است و سالانه با استفاده از تورهای زمینی یا هوایی سوریه به این کشور سفر می کنند. با ما همراه باشید تا با تور هوایی سوریه بیشتر آشنا شوید.

موقعیت جغرافیایی سوریه

کشور سوریه هفتاد و هشتمین کشور جهان محسوب می شود که 185180 کیلومتر مربع وسعت دارد. این کشور در کنار دریای مدیترانه و جنوب غربی قاره آسیا واقع شده و در همسایگی کشورهای ترکیه، اردن، لبنان و فلسطین قرار دارد از این رو با استفاده از تور زمینی سوریه نیز می توان به آنجا سفر کرد.

سوریه دارای چهار منطقه آب و هوایی است که در زیر به آن ها اشاره می کنیم:

 • منطقه ساحلی که آب وهوای آن معتدل مدیترانه ای می باشد.
 • منطقه دشت داخلی که شامل دشت های منطقه الجزیره و دشت حلب می گردد.
 • منطقه کوهستانی که رشته کوه های لاذقیه در غرب آن و کوه زاویه در شرق آن واقع شده اند و در میان این دو رشته کوه رودخانه عاصی و دره جنگلی واقع شده است.
 • صحراهای سوریه که در مناطق مرکزی و شرق سوریه واقع شده اند.

تنوع اقلیم های آب و هوایی در کشور سوریه بسیار بالا است اما به طور کلی می توان گفت در کشور سوریه آب و هوای مناطق ساحلی معتدل و در سایر مناطق به ویژه مناطق مرکزی گرم و خشک است. همین تنوع آب وهوایی موجب شده است که در سوریه  انوع گونه های گیاهی و جانوری وجود داشته باشد.

از رودهای مهم سوریه می توان به عاصی، فرات، خابور، عفرین ، قوین و دجله اشاره نمود. سوریه بندرهای متعددی دارد که از مهم ترین آن ها می توان به لاذقیه، طرطوس و بانیاس اشاره نمود. اگر با تور هوایی سوریه به این کشور سفر کنید می توانید از تمامی جاذبه های مذهبی این مناطق دیدن کنید.

مردم سوریه

در سوریه نژاد ها و قومیت های مختلفی زندگی می کنند اما 90 درصد جمعیت آن را اعراب تشکیل می دهند و مابقی ساکنین سوریه کردهای آریایی تبار هستند. البته اقلیت های کوچک دیگری مانند آشوری ها و ارمنی ها نیز در این کشور سکونت دارند اما تعداد آن ها چندان قابل توجه نیست و می توان گفت کردها بزرگ ترین اقلیت سوریه هستند که محل سکونت آن ها بخش های شمالی و شمال شرقی سوریه می باشد.

مذاهب سوریه

حدود 86درصد جمعیت کشور سوریه مسلمان( 74% سنی مذهب و 13% شیعه) و 5 درصد مسیحی هستند. البته یهودیان نیز در این کشور زندگی می کنند و می توان گفت تعداد آن ها 5 هزار نفر است که در دمشق و نواحی اطراف آن زندگی می کنند.  علاوه بر این مذاهب حدود 1 درصد جمعیت سوریه را مذاهب  ترک ها، ارامنه و چرکس ها تشکیل می دهند. شیعیان سوریه به سه گروه شیعیان اثنی عشری، اسماعیلیه و  علویان تقسیم بندی می شوند که بیشتر در مناطقی مانند دمشق، حلب، حمص، لاذقیه، رقه، دیرالزور، ادلب، درعا و حماه سکونت دارند. جمعیت بیشتر استان های سوریه را اعراب تشکیل می دهند اما جمعیت زیادی از استان حسکه را کردها تشکیل می دهند..

جاذبه های مذهبی سوریه

در کشور سوریه اماکن مذهبی و تاریخی بسیاری وجود دارد که هر ساله مسلمانان زیادی از سراسر جهان بااستفاده از تورهای هوایی سوریه یا تورهای زمینی سوریه به زیارت و بازدید از آن ها می روند.  بخش قابل توجهی از این اماکن مذهبی در شهر دمشق پایتخت سوریه واقع شده اند. از مهم ترین اماکن تاریخی و مذهبی سوریه می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • حرم مطهر حضرت زینب (س)

یکی از مهم تریم زیارتگاه های کشور سوریه که در شهر دمشق واقع شده است و تمامی افرادی که با تورهای سوریه به این کشور سفر می کنند به زیارت آن می روند حرم مطهر حضرت زینب (س) می باشد. محلی که حضرت زینب در آن به خاک سپرده شده است زینبیه نام دارد و در 700 کیلومتری شرق دمشق واقع شده است. با وارد شدن به شهر دمشق می تواند گنبد طلایی و مناره های حرم مطهر را مشاهده نمود.

 • باب الصغیر

باب الصغیر مکانی است که از آن به عنوان محل غسل سرهای شهدا توسط امام زین العابدین(ع)  یاد می کنند و در کنار قبرستان باب الصغیر واقع شده است. این قبرستان به دلیل دفن تعداد بسیاری از صحابه از گذشته های دور شهرت بسیاری در جهان اسلام داشته  و از مدفونین این شهرستان می توان به ام کلثوم بنت امام علی (ع) ، سکینه بنت امام حسین(ع)، عبدالله بن جعفر همسر حضرت زینب(س)، بلال حبشی اشاره نمود. در این قبرستان ضریحی وجود دارد که سر تعدادی از شهدای کربلا در آن دفن شده است. خیلی از تورهای زمینی سوریه زیارت از این قبرستان را در برنامه خود قرار می دهند.

 • آرامگاه رقیه

آرامگاه حضرت رقیه  در کنار باب الفرادیس و در شمال غربی دمشق قدیم واقع شده است. مقبره این آرامگاه بسیار زیبا است و از سنگ مرمر و موزائیک تزئین شده برای سنگ قبر وی استفاده شده است. بر روی قبر مطهر ضریح و گنبد باشکوهی قرار دارد و عمارت این آرامگاه در طی چندین دوره مورد بازسازی و مرمت قرار گرفته است.

 • قبر حضرت هابیل (ع)

در کیلومتر 45 مسیر دمشق  و در نزدیکی قریه زبدانی قبر حضرت هابیل که به دست برادرش به شهادت رسید واقع شده است.

 • مسجد اموی دمشق

قدمت مسجد اموی دمشق به چهار هزار پیش باز می گردد و نشان دهنده سیر تحولی  ادیان و مذاهب و فرهنگ های اسلامی می باشد.

 • قبر حضرت سکینه دختر امام حسین علیه السلام

یکی از دختران امام حسین علیه السلام که در جریان کربلا حضور داشت آمنه ملقب به سکینه می باشد که با حسن بن حسن علیه السلام  ازدواج نمود اما همسرش در واقع کربلا به شهادت رسید و خودش نیز به همراه سایر اهل بیت اسیر شدند و به دمشق منتقل شدند. حضرت سکینه سرانجام در سال 117 هجری فوت کرد.

 • مقام راس حسین علیه السلام

این مکان در کنار مسجد امام زین العابدین (ع) واقع شده است و در داخل اتاقی 3*4 است که اسامی ائمه در داخل گنبد آن حک شده اند. در این مکان و در داخل شبستان مقام امام سجاد به یاد محل قرار دادن سر مبارک امام حسین (ع) قابی کوچک و نقره ای به اندازه سر انسان در داخل دیوار قرار داده اند. این مکان یادآور ماجرای آوردن سرهای بریده شهدا به دمشق و آویزان کردن سرشهدای کربلا به همراه سر امام حسین بر باب القصر  می باشد. پس از پایین آوردن سر امام حسین ع سر ایشان به مدت چند روز در گوشه شمال شرقی این مسجد قرار دادند و پس از آن بعدها بقعه ای در این مکان به نام راس امام حسین ع ایجاد شد.

 • قبر فاطمه صغری دختر امام حسین (ع)

ایشان در30 هجری متولد شده اند و فرزند ارشد امام حسین ع بود که در واقعه کربلا سی سال سن داشت و به همراه سایر اهل بیت به اسارت درآمد.

 • مشهدالحسین یا مسجد النطقه

زمانی که حاملان سرهای مقدس و کاروان اسرا کربلا به حلب رسیدند در کنار کوه جوشن توقف کردند و برای استراحت چند ساعتی را در آنجا بودند. در این مدت سر مبارک امام حسین ع را بر روی تکه سنگی قراردادند و پس از حرکت کاروان زمانی که مردم به آنجا رفتند چند قطره خونی را که از سر حضرت ریخته بود بر روی سنگ مشاهده کردند. خیلی از افراد معتقد هستند که در روز عاشورا آن خون می جوشد به همین دلیل در مکان سنگ مسجدی ساخته اند و افراد بسیاری که با تورهوایی سوریه به این کشور سفر می کنند به دیدن این مسجد می روند.

تورهای سوریه

با توجه به جاذبه های مذهبی و تاریخی و گردشگری فراوانی که کشور سوریه دارد هر ساله افراد زیادی به این کشور سفر می کنند. به همین دلیل تورهای زمینی یا هوایی زیادی برای سفر به سوریه راه اندازی شده اند و افراد با شرکت در این تورها می توانند به راحتی از تمامی اماکن مذهبی سوریه دیدن نمایند و به زیارت آن ها بروند.

هزینه تور زمینی یا هوایی سوریه

قیمت تور هوایی سوریه و تور زمینی سوریه با یکدیگر یکسان نیستند، همچنین قیمت این تور ها در تمامی ایام سال ثابت نیست و در برخی از ایام قیمت این تورها به شدت کاهش می یابد. از این رو اگر به دنبال تجربه سفر به سوریه با کمترین هزینه هستید بهتر است در آن ایام مانند فصل های سرد سال قیمت تورهای زمینی سوریه را بررسی کنید تا بتوانید تور مناسبی را انتخاب نمایید.

هزینه تور هوایی سوریه نسبت به تور زمینی بالاتر است و برای افرادی مناسب است که از نظر بودجه محدودیتی ندارند. البته علاوه بر زمینی یا هوایی بودن تور امکانات و خدماتی که ارائه می دهند، هتلی که برای محل اقامت در نظر گرفته اند و مدت زمان تور بر قیمت نهایی تورهای سوریه تاثیر می گذارد.

پیش از آنکه در تورهای سوریه ثبت نام کنید بهتر است از کیفیت این تورها و سابقه و قدمت فعالیت آن ها اطلاعاتی را کسب نمایید تا بتوانید سفر زیارتی خاطره انگیزی تجربه نمایید.

تـمـاس
موقیعت