زیارت نجف و کربلا

تور کربلا اربعین یکی از تورهای زیارتی و سیاحتی مورد علاقه بین مردم کشور ما است.هر ساله در روز اربعین میلیون های زائر از سرتاسر کشورهای اسلامی برای زیارت قبر امام حسین و امام علی علیه السلام به این کشور سفر می کنند.شما باید برای سفر به کربلا در هنگام اربعین باید در سامانه سماح samah.haj.ir ثبت نام کنید و نفری 22 هزار تومان برای بیمه خود در خاک عراق پرداخت کنید.طبق قانون جدیدی که بین کشور ایران و عراق برای مجانی کردن ویزا برای زائران تصویب شد همه زائرا می توانند هزینه ویزا را پرداخت نکنند. یکی دیگر از از راه های رفتن به کربلا تور زیارتی آن از طریق هوایی و زمینی است.که برنامه زیارت آن ها اینگونه است.

روز اول:

پرواز به نجف اشرف و استراحت در آن جا و مشغول دید بازدید از مکان های زیارتی نجف می شوید.

روز دوم:

تور کربلا اربعین زیارت بارگاه حضرت علی

بازدید از مقبره مقدس حضرت علی (علیه السلام) که پسر عموی پیامبر محمد صلی الله علیه وآله وسلم هستش ، حضرت علی یکی از بزرگان اسلام بوده است ، در آغاز می توانید آرامگاه طلایی جذاب حرم را ببینید که شما را به زمان اول اسلام باز می گرداند ،قبور حضرت آدم و نوح در همان مکان دفن شده اند. در نزدیکی مرقد امام علی بازار مشهور نجف را پیدا می کنید. می توانید ناهار ساعت 1 بعد از ظهر بخورید. استراحت در هتل پس از آن ، در بازار نجف متوقف شوید و استراحت می کنید و دوباره برای صرف شام به هتل بازمی گردید. 

روز سوم:

تور کربلا اربعین بازدید از نجف – کوفه – نجف

عزیمت به کوفه ، (10 کیلومتری) از نجف ، که پایتخت اسلام در دوران امام علی (ع) است. در کوفه مسجد تاریخی کوفه را پیدا می کنید که مکانی بسیار خارق العاده و معنوی است. در محدوده مسجد می توانید بسیاری از نقاط مقدس را مشاهده کنید که بیانگر وقایع و شخصیت های خاصی هستند. در ادامه به بازدید از مقبره و قبر های مسلم ابن عقیل ، پیامرسان امام حسین (ع) برای مردم کوفه ، همچنین می توانیم از خانه تاریخی امام علی (ع) ، مسجد میثم الاطمار ، مسجد هانی بن ایروا ، کاخ آلیمارا ، مکانی که دشمن امام حسین (ع) حکم در امورشان را دارد بازدید کنید. شما در همان منطقه ناهار راس ساعت 1:30 بعد از ظهر می توانید بخورید.

با اتوبوس به سمت مسجد الصلاح حرکت می کنیم ، جایی که بسیاری از مکانهای تاریخی اسلامی برای بازدید از جمله مکان امام مهدی ، مکان پیامبر حضرت ابراهیم و بسیاری از مکانهای مقدس دیگر در آنجا وجود دارند. بازگشت به هتل و صرف غذا.

 روز چهارم:

تور کربلا اربعین نجف به کربلا

در روز چهارم شما از شهر نجف در صبح زود به کربلا که در (90 کیلومتری) دور از نجف است با اتوبوس های مخصوص سفر می کنید.در شهر کربلا شما به استراحت در هتل می پردازید و خوردن ناهار را در ساعت 1 بعد از ظهرانجام خواهید داد . در بازدید از حرم مطهر امام حسین (ع) ، می توانید در داخل حرم ، پسرش علی اکبر ، یار نزدیک او حبیب بن مظاهر ، محلی که سر امام حسین بریده شده است را مشاهده کنید. سپس را برای بازدید ازمرقد مطهر حضرت عباس که مهمترین شخصیت پس از امام حسین (ع) قلمداد می شود ، ادامه دهید. بازگشت به هتل برای صرف شام ساعت 7: 30 شب

روز پنجم:

کربلا

رفتن برای زیارت قبر الحور العریایی (یک رهبر شجاع نقش بسیار مهمی در نبرد کربلا با امام حسین که در (10 کیلومتری) دور از کربلا قرار گرفته است ، پس از آن بازگشت به کربلا برای خوردن نهار به در 1:30 بعد از ظهر به هتل برخواهید گشت. و در ادامه روز به استراحت در هتل، گشت و گذار در شهر کربلا و بازگشت به هتل برای صرف شام ساعت 7:30 شب. 

روز ششم:

کربلا

بازدید از خانه امام زمان ، تپه زینبیه (محلی که حضرت زینب خواهر امام حسین در آن ایستاده بود و شاهد نبرد کربلا بود) .. ادامه بازدید از محلی که دستان امام عباس بریده شده بود ، اردوگاه امام حسین (ع) و توقف در بازارهای کربلابرای خرید و گشت گذار زائران. ناهار را در ساعت 1 بعد از ظهر می خورید. پس از آن ، با مرقد مطهر امام حسین و حضرت عباس خداحافظی می کنید و به هتل برمیگردید تا در ساعت 7:30 بعد از ظهر شام بخورید.

 روز هفتم:

بازگشت به نجف برای پرواز به تهران

اخبار

اربعینتور کربلا اربعینزیارت نجف و کربلاکربلا

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تـمـاس و رزرو