تور اربعین کربلا

اربعین یکی از زمان هایی است که عاشقان و محبان امام حسین (ع) به شوق زیارت آن حضرت به دیار کربلا سفر می کنند. سفر به کربلا در اربعین روش های متفاوت و مختلفی دارد که هر یک مزایا و معایب خود را دارد. در ادامه سعی داریم سفر با تور به کربلا را بررسی کنیم.

بسیاری از افراد بر این عقیده اند که در سفرهای زیارتی باید از هر قیدی رها بود و تنها به زیارت محبوب فکر کرد. در این بین از نیازهای اساسی هر شخصی مثل نیاز به غذا و محلی برای استراحت هم نمی توان گذشت. برای حل این مشکل عده ای دست به کار شده اند و تورهای مسافرتی را بنا نهاده اند. هنگامی که توری را بری سفر اربعین رزرو می کنید دیگر نگرانی بابت تهیه غذا، محل خواب و دیگر نیازهای شخصی نخواهید داشت. زیرا شخصی باتجربه و کاردان مسئول انجام این کارها برای شما شده است.

تور مسافرتی

برای آنکه معنی و مفهوم تور به طور کامل برای شما روشن شود نیاز دانستیم تعریفی اجمالی از تورهای مسافرتی به ویژه تور هوایی کربلا و تور اربعین کربلا ارائه دهیم.

تور مسافرتی را می توان این گونه تعریف کرد، مجموعه ای از خدمات که برای دلنشین کردن یک سفر لازم است. این خدمات را این گونه تعیین کرده اند؛ تغذیه و خوراک، حمل و نقل و رفت و آمد، اقامت های شبانه و خدمتی که برای گشت و گذار ارائه می شود. البته لازم به ذکر است در سفرهای زیارتی مانند سفر به کربلا در اربعین این خدمت گشت و گذار برای این بکار گرفته می شود که افراد را به سرپرستی شخصی آشنا به زیارت اماکن متبرکه ببرند.

حمل و نقل در تور اربعین

برای سفر به کربلا در اربیعن می توان وسیله های مختلفی را انتخاب کرد. رسمی که برای سفر به کربلا در اربعین رایج است پیاده روی است. پیاده روی اربعین به این صورت است که دوست داران اهل بیت برای همدردی با زینب کبری فاصله بین نجف تا کربلا را به صورت پیاده طی می کنند. در این پیاده روی مذهبی می توان فضیلت های بسیاری را دید. پیاده روی کربلا لذت های فراوانی دارد. اوج همبستگی و اتحاد مسلمین را می توان در کاروان های اربعین امام حسین دید. همانطور که در مطالب بالا به آن اشاره کردیم پیاده روی از نجف به کربلا انجام می شود. زائرین گرامی می توانند از وسیله های مختلفی برای رسیدن به نجف اشرف استفاده کنند. یکی از این روش ها که زمان کم آن سبب می شود تا خستگی زائر کمتر باشد استفاده از تور هوایی کربلا می باشد.

اقامت و تغذیه در تورکربلااربعین

در زمان اربعین حسینی در مسیر پیاده روی از نجف اشرف تا به کعبه شیعیان مرقد امام حسین (ع) موکب های بسیاری را می توان دید. این موکب ها وظیفه مهمی بر عهده دارند. آن ها با خلوص نیت در تلاش اند رنج پیاده روی مسیر طولانی را در حد توان برای زائران کم کنند. موکب های حسینی با طبخ و توزیع غذا و میان وعده هایی شامل چای گرم و آب سرد، همینطور مهیا کردن مکان هایی برای استراحت و گاه اقامت شبانه زائران می خواهد در پیاده روی اربعین سهمی داشته باشند.آن ها عقیده دارند زائر حسینی برکت با خود به همراه می آورد. همین امر سبب می شود تا عده ای از آن ها زائران را شب به منزل خود ببرند و محیطی امن و آرام برای استراحت آن ها فراهم کنند.

به این صورت می توان گفت در زمان اربعین حسینی و سفر به کربلا تنها چیزی که زائران نباید نگران آن باشند تغذیه و محل اقامت است. زیرا افراد زیادی شبانه روزی در تلاش اند تا این نوع خدمات را به زیارت کنندگان حضرت عشق ارائه دهند.

گشت و گذار در اربعین

اگر چه در اربعین همه برای زیارت بارگاه ملکوتی اباعبدالله الحسین به سوی کربلا رهسپار می شوند، اما در این میان می توان از مکان های زیارتی دیگری هم دیدن کرد و فضیلت این سفر را دو چندان کرد. اگر برای سفر  تورهای مسافرتی را رزور می کنید در ابتدا از مدیر کاروان سوال بپرسید و مطمعن شوید که از دیگر مکان های زیارتی کشور عراق هم دیدن خواهید کرد. زیرا بعضی از تورها و کاروان ها به سبب مشکلات فراوانی که در کشور عراق وجود دارد ترجیح می دهند محل های دیگر را نروند و به زیارت نجف اشرف و کربلا معلی بسنده می کنند. البته لازم به ذکر است در هنگام اربعین به علت شدت گرفتن داغ شیعیان مرکز توجه همان شهر کربلا و مرقد مطهر سالار شهیدان و حضرت ابوالفضل العبّاس است.

اخبار

اربعیناربعین حسینیتور لحظه آخری کربلاکربلا

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تـمـاس و رزرو