ویزای انفرادی عراق


هر گونه سفر زیارتی به کشور عراق، نیاز به تهیه ویزا دارد که شامل ویزای انفرادی عراق یا ویزای گروهی عراق می شود. در ادامه همراه مان باشید تا در در مورد نحوه گرفتن ویزای انفرادی، اطلاعات تازه ای به دست بیاوریم.

ویزای انفرادی چیست؟

پیش از اقدام برای تهیه ویزای عراق نیاز داریم بدانیم ویزای انفرادی چیست؟ منظور از ویزای انفرادی، ویزای زیارتی ست که به اسم متقاضی و برای او صادر می شود. یعنی دارندگان ویزای انفرادی می توانند جداگانه و به تنهایی وارد عراق شوند. این افراد نیازی ندارند تا حتما در قالب کاروان های زیارتی به عراق سفر کنند. البته سفر دسته جمعی برای دارندگان ویزای انفرادی بلامانع است، به شرطی که تمام افراد ویزا داشته باشند.

ویزای انفرادی چه مدت اعتبار دارد؟

اعتبار ویزای انفرادی سه ماهه است و به افراد اجازه می دهد از یک روز تا یک ماه در عراق اقامت داشته باشند. البته این مدت اقامت باید پشت سرهم باشد چرا که ویزای انفرادی ویزایی یک بار ورود است. یعنی پس از یک بار رفت و آمد از مرزهای عراق دیگر حق ورود و خروج به این کشور را نخواهید داشت؛ حتا اگر از اعتبار ویزا یا روزهای مجاز اقامت باقی مانده باشد.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای انفرادی

1- پاسپورت ایرانی که حداقل شش ماه اعتبار داشته باشد.
2-مدارک شناسایی
3-دو قطعه عکس پرسنلی با زمینه سفید

نحوه گرفتن ویزای انفرادی

شما که قصد سفر به عراق را دارید باید بدانید که گرفتن ویزا برای ورود به این کشور الزامی ست. خوشبختانه گرفتن ویزای انفرادی عراق مانند بسیاری از کشورها نیاز به گرفتن وقت قبلی از سفارت ندارد و بسیار آسان انجام می شود. همچنین هزینه دریافت ویزای عراق برای ایرانی ها، رایگان است و شما نیازی به پرداخت هزینه برای گرفتن ویزا ندارید.

سفارت عراق در تهران

اگر می خواهید برای ویزای عراق اقدام کنید، می توانید به سفارت عراق در تهران بروید یا به کارگزاری امور زیارتی استان تهران مراجعه کنید و مدارک تان را تحویل دهید. این کارگزاری، مدارک شما را به سفارت عراق تحویل می دهد. سفارت هم پس از ارزیابی مدارک تان، ویزای شما را صادر می کند؛ مگر اینکه مدارک تان کامل نباشد. در این صورت باید به سفارت عراق بروید و مشکل را برطرف کنید.

آدرس سفارت عراق در تهران:

آدرس: تهران – میدان ولیعصر – جنب وزارت بازرگانی – پلاک 11640 

اخبار

حذف ویزای عراقسفارت عراققیمت ویزای عراق 97ویزای انفرادی عراقویزای عراقویزای عراق برای ایرانیان

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تـمـاس و رزرو