تور کربلا عاشورا

هر ساله در روز دهم محرم یعنی روز عاشورا هزارن زائر برای زیارت قبر حضرت امام حسین به شهر کربلا سفر می کنند.برای سفر به کربلا حتما پاسپورت و گذرنامه خود را در دست داشته باشید اگر بخواهید بصورت شخصی به شهر کربلا سفر کنید ولی اگر با کاروان می خواهید سفر کنید از طریق ویزا مانیفیست از مرز عبور می کنید و وارد کشور عراق خواهید شد.

کربلا یکی از مکان های زیارتی و شهرهای پر برکت شیعه است که در عراق قرار دارد . این شهر در حدود 100 کیلومتری پایتخت بغداد واقع شده است و در نیمه جنوبی عراق در مرکز استان واقع شده است که کربلا نیز نامیده می شود.

شهادت امام حسین (ع) و یارانش ، وجود مقبره های امام حسین (ع) و حضرت عباس (ع) و همچنین سایر اماکن مهم تاریخی و مذهبی ، این شهر را به یکی از مهم ترین ها مکان های زیارتی و شهر های شیعه تبدیل کرده است مخصوصاً در ایام عزاداری محرم و اربعین امام حسین (ع) که بازدید از این شهر ها زیاد می شود .

پس از سقوط امپراتوری عثمانی در سال 1914 و همچنین پس از سقوط صدام و رژیم بعثی در سال 2003 ، کربلا از نظر سیاست عراق در جایگاه بسیار ویژه ای یافت. حکم جهاد توسط آیت الله محمد تقی شیرازی ، علیه انگلیس و رهبری وی در قیام های مردمی در 1920 در اعتراض به ادامه حضور انگلیسی ها در کشورشان ، نشانگر روشنی از نقش سیاسی است که کربلا در تاریخ معاصر عراق ایفا کرده است. .  پس از سقوط صدام ، مواضع مرجع شیعه عراق در صدر تحولات سیاسی و اجتماعی رخ داده در عراق و به طور کلی در جهان اسلام بود و این مواضع در زمان نماز جمعهاین شهر اعلام شد. اعلام حكم جهاد آيت الله آل سيدعلي سيستاني عليه داعش در خطبه هاي نماز جمعه كربلا نمونه ديگري از اين امر است.

براساس سرشماری سال 2015 ، جمعیت کربلا تقریبا 700000 نفر است.  در طول تاریخ، در شهرستان است با نام دیگری مانند القاعده، Ghazariyya، نامیده شده است.

وجود زیارتگاههای امام الحسین (ع) و حضرت عباس (ع) در این شهر ، آن را در زمره اولویت های شهرهای زیارتی برای شیعیان در تور کربلا عاشورا قرار داده است. مقبره امام حسین (ع) جایی است که امام ، اعضای خانواده وی و تعدادی از همراهان وفادارش پس از شهادت در نبرد کربلا به خاک سپرده شدند . 

دیدار امام حسین (ع) همواره اقدامی بوده است که مورد توجه خاص شیعیان قرار گرفته است. توصیه بازدید از امام (ع) در موارد خاص مانند عاشورا ، اربعین  و 15 شعبان موجب می شود بیشترین تعداد بازدیدکننده در این روزها باشد. در فقه شیعه ، مقبره و خاک مقبره امام الحسین (ع) احکام خاصی دارد. 

مقبره امامحسین (ع) در موارد متعددی توسط مخالفان شیعه مانند خلفای عباسی و وهابیان تخریب و آسیب دیده است. یکی از نابودی اول آرامگاه در طول زمان و جو در زمان آل متوکل  و گذشته از این حملات در طول رخ داده الانتفاضه AL-Sha’baniyya از 1411/1991، در زمان سلطنت بعثی بود.

در تور کربلا عاشورا شما به زیارت حرم حضرت عباس (ع) در 378 متری شمال شرقی از حرم امام الحسین (ع) واقع شده است می روید. بازدید کنندگان کربلا نه تنها از حرم امام حسین (ع) بازدید می کنند بلکه از حرم حضرت عباس (ع) نیز بازدید می کنند. در روز تاسوعا (نهم محرم) شیعیان مراسم عزاداری را در مقبره العباس (ع) انجام می دهند ، زیرا این روز طبق تقویم عزاداری شیعه مخصوص ابو لفضل العباس (ع) است.

علاوه بر زیارتگاههای امام حسین (ع) و حضرت عباس (ع) ، شهر کربلا همچنین مکانهای دیدنی و مذهبی دیگری را نیز در خود جای داده که بیشتر مربوط به واقعه کربلا است ، به عنوان مثال المخیمه ، تل زینببه و محل تدفین حر بنیزید الریحی در نزدیکی مقبره امام الحسین (ع) دو ایستگاه یعنی ایستگاه امام صادق (ع) و ایستگاه امام مهدی (عج) واقع شده است . هر دوی این ایستگاه ها مورد احترام شیعیان هستند و مکان های بازدید برای آنها است. 

اخبار

تور کربلاتور کربلا عاشوراعاشورا

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تـمـاس و رزرو