تور کربلا یکی از تورهای مورد علاقه مردم مذهبی کشور ما است و بدین خاطر سالیانه میلیون ها نفر ایرانی به کشور عراق برای زیارت کربلا و نجف میروند.در ابتدا بیوگرافی از شهر های کربلا و نجف برای شما توضیح خواهیم داد امیدوارم که مثمر ثمر واقع شود.

چگونه از طریق تور به کربلا سفر کنیم؟

ابندا باید شما با یک کاروان زیارتی،سیاحتی که تحت نظر سازمان حج اوقاف و یا سازمان گردشگری باشد ثبت نام کنید و بعد از ثبت نام و تحویل مدارک به مدیر کاروان و پرداخت هزینه موردنظر چندروز قبل از سفر به کربلا شما رو خبر می دهند.

شما قبل از سفر باید 3 ساعت قبل از پرواز در فرودگاه حضور داشته باشید تا بتوانید به موقع پرواز خود را انجام دهید.شما از فرودگاه با پروازه های شرکت های جمهوری ایران عازم شهر نجف می شوید و معمولا باید 3 شب و 3 روز در نجف برای زیارت و دیدن مکان های دیدنی شهر نجف اقامت خواهید کرد.

شما پس از اینکه زیارت حضرت علی را انجام دادید با اتوبوس عازم کربلای معلی می شوید و در آنجا هم سه روز اقامت می کنید.بیشترین ماه هایی که زائرین به کریلا و نجف مشرف می شوند برای زیارت حرم حضرت علی و حرم حضرت امام حسین ماه های محرم م صفر است.

کربلا یکی از شهر های پر بازدید شهر عراق است که فرودگاه بین المللی برای پرواز ندارد و یکی از شهر هایی است که از لحاظ درآمد یکی از پردرآمد ترین شهر های عراق محسوب می شود.آب هوای عراق در بیشتر مواقع سال گرم است و هم چنین شب های گرمی هم دارد پس باید به یاد داشته باشید که فصل تابستان به این کشور سفر نکنید و بهترین فصل برای سفر به عراق و تور کربلا اواسط پاییز و تمام فصل زمستان و اوایل بهار میباشد..

تل زینبیه در تور کربلا

تل زینبیه یکی از مکان های زیارتی است که در شهر کربلا در کنار بین الحرمین قرار گرفته است و هر ساله میلیون ها زائر از این مکان دیدن می کنند و آنجا را زیارت می کنند.تل زینیبه در قسمت غربی حرم مطهر امام حسین قرار گرفته است و تپه هایی با ارتفاع پنج متر وجود دارد که به آن ها تل زینبیه می گویند.یکی از دلیل هایی که در حدیث و روایات آمده است این است که حضرت زینب خواهر امام حسین در هنگام جنگ در بالای تپه جنگ را مشاهده کرده است.

کف العباس در تور کربلا

در قسمت دیگر حرم حضرت امام حسین دو مقام کف العباس وجود دارد که بنا بر احایث و روایات معصوم مربوط به دستان حضرت عباس می باشد که در هنگام جنگ به کفار در آنجا مانده است و بر زمین افتاده است و به همین خاطر برای این دو دست حضرت عباس نمادهایی دست کرده اند که زائرین کربلا به زیارت این مکان مقدس هم برای زیارت بروند.

مقام پسران امام حسین 

مقام پسران امام حسین یعنی حضرت علی اکبر و حضرت علی اصغر در خیابان سدره در شهر کربلا واقع شده است که محل شهات آن دو بزرگوار هست.

تور کربلا در محرم

اولین ماه عربی ماه محرم است که مصادف است با شهادت امام حسین و یاران باوفایش. در این ماه بیشتر مردم برای زیارت حضرت امام حسین و حضرت علی عازم کربلا می شوند. همچنین در این ماه مردم به صورت تکی به زیارت کربلا می روند.

این شهر یکی از شهرهای مهم زیارتی جهان است که به نظر کارشناسان این شهر قطب زیارتی شیعه یان جهان است.در هنگام سفر به کربلا این نکته را به یاد داشته باشید که از رستوران های غیر بهداشتی بین راهی غذا تهیه نکنید و به رستوران های مشهور و معتبر مراجعه کنید اما اگر شما بصورت کاروانی به تورکربلا عازم شودی هم اتاق هایی مناسب برای استراحت به شما داده می شود و هم غذای بهداشتی و سالم به شما خواهند داد.

نکاتی که هنگام تور کربلا باید رعایت کنید؟

  • مدیر کاروان مسئولیت همه شما زائران را بر عهده دارد و هر گونه مشکل یا سوالی براتون پیش اومد حتما از مدیر کاروان بپرسید تا شما رو راهنمایی کند.
  • زمانی که مریض یا مسموم شدید حتما به مدیر کاروان مراجعه کنید تا شما رو به مراکز درمانی ببرد.
  • حتما بر روی چمدان و وسائل و کیف حامل اسناد شناسایی خود اسم،تلفن همراه، نام کاروان،و آدرس خود را بنویسید.
  • حتما زمانی که می خواهید به زیارت کربلا و نجف بروید دوربین و گوشی با خود نبرید که ممنوع است.
  • هرگز با خود مواد مخدر سنتی یا صنعتی حمل نکنید که این کار جرم سنگینی در عراق دارد و موجب محکومیت سنگینی برای شما می شود.
  • هرگز از آب های شیری که در پارک ها یا مکان های دیگر هستند برای نوشیدن استفاده نکنید چون این آب ها فقط برای شستشو  و استحمام مناسب میباشد و از آب های یکبار مصر یا آب معدنی استفاده کنید.
  • از سفر به شهر های ناامن عراق خودداری کنید.

تور کربلا

تور کربلا به دو روش زمینی و هوایی صورت می گیرد و شما در کربلا یا نجف 7 شب 8 روز باقی می مانید شما در صورت سفر از طریق تور هوایی ابتدا به عازم نجف می شوید و بعد عازم کربلا خواهید شد و بعد از آن عازم شهر های سامرا و کاظمین خواهید شد.

در تور زمینی کربلا شما 9 روز به عراق سفر خواهید کرد و از مرزهای مهران و خسروی عارم نحف و یا کربلا می شوید.

لوازم مورد نیاز برای تور کربلا

شما هنگام سفر به کربلا تنها به گذرنامه و ویزا و کارت هتل نیاز دارید و به هیچکدام از اسناد هویتی خود مانند کارت ملی، شناسنامه، نیاز ندارید.در تور کربلا حتما لباس های شخصی و داروهایی که مصرف می کنید با خود ببرید چون کشور عراق از نظر پزشکی زیاد مجهز نیست و ممکن است برای شما مشکلی پیش بیاید.

در هنگام سفر به کربلا حتما با خود تنقلاتی مانند بادام،پسته،آجیل و تخمه با خود برای سرگرم کردن خود در هنگام سفر ببرید و حتما با خود آب معدنی ببرید.

در صورت بروز هرگونه مشکل تمام زائران تحت پوشش بیمه زائرین می باشند و می بایست به مسئول کاروان تور کربلا مراجعه نمایید تا شما را به مرکزهای درمانی هدایت نماید.

اخبار

تل زینبیهتور کربلاکربلاکف العباسمحرمنجف

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تـمـاس و رزرو